طرح کسب و کار

حدود یک سال پیش بود که پس از تجربه‌ی چند ساله در حوزه توسعه نرم‌افزارهای مکاتبات سازمانی، مدیریت فرآیند و اتوماسیون، به این فکر می‌کردیم که نسل بعدی نرم‌افزارهای کار گروهی در سازمان‌ها چه نرم‌افزارهایی هستند. با نگاهی به تغییرات بازارهای خارجی و تاثیرات اولیه آن بر بازارهای ایران، تصمیم گرفتیم تمرکز خود را بر روی توسعه نمونه‌ای از نسل جدید نرم‌افزارهای ارتباطی سازمانی قرار دهیم. نرم‌افزاری که مرکز ارتباطات یک سازمان باشد و در بستر ارتباطی خود نیازهای مدیریت کارها و تقویم‌های کاری و اتصال و یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای سازمان به یک نقطه‌ی مرکزی را نیز برعهده بگیرد. و بدین ترتیب لیمو متولد شد!
لیمو یک پلتفرم ارتباطات سازمانی مبتنی بر چت یا به عبارتی یک پیام‌رسان سازمانی است. تبادل پیام‌، ارسال فایل و بحث و گفت و گوی تیمی میان کارکنان یک سازمان، شرکت یا کسب و کار در داخل لیمو به صورت چابک، متمرکز اتفاق می‌افتد و دسته‌بندی می‌گردد.
در بستر همین فضای پیام‌رسانی، لیمو یک پلتفرم تولید بات‌ها، اَپ‌ها و یکپارچه‌سازی‌ها است. تمام نرم‌افزارها و سرویس‌های نرم‌افزاری یک سازمان توسط APIهای ما به لیمو متصل می‌گردند. و در نتیجه می‌توان از تغییرات، اعلانات و گزارش‌های همه‌ی این نرم‌افزارها در داخل لیمو اطلاع پیدا کرد. با ارائه نسل پیشرفته‌تری از پلتفرم لیمو، می‌توان بقیه‌ی نرم‌افزارها و سرویس‌ها را از داخل لیمو مدیریت و کنترل کرد. نقشه‌ی راه این پلتفرم ایجاد یک App Market است که هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند با استفاده از SDKهای لیمو بات‌ها و اَپ‌هایی که تولید کرده است را در این مارکت ارائه کرده و از آن‌ها درآمدزایی کند.
برای ما مهم بود که مدیریت کارها و تقویم‌های کاری، از بستر ارتباطی یک سازمان فاصله نداشته باشند. به همین دلیل در لیمو این دو مفهوم را نیز جدی گرفتیم و به دنبال ایجاد یک تجربه‌ی کاری مناسب از ارائه سرویس‌های مدیریت کار و مدیریت تقویم با یک مدل ساده در بستر یک پیام‌رسان سازمانی هستیم.
تیم لیمو از تیرماه ۹۷ شروع به کار کرد. اکنون اولین نسخه از لیمو با تمرکز بر ارائه سرویس پیام‌رسانی در پلتفرم‌های وب و اندروید آماده گردیده و در حال استفاده در چند تیم است و در آستانه استفاده در یک سازمان بزرگ قرار دارد. در تلاش هستیم تا توسعه لیمو را با تمرکز بر پلتفرم و ابزارهای مدیریت کار و تقویم ادامه دهیم و خود را برای ورود گسترده به بازار آماده سازیم.

اطلاعات مالی

 • دامنه:

 • سال تاسیس استارت آپ:

  ۱۳۹۷/۰۴/۰۱

 • سرمایه مورد نیاز:

  900,000,000 تومان

 • ارزش تقریبی استارتاپ:

  5,000,000,000 تومان

 • میزان سهام کرادفایندینگ:

  18 درصد

 • سرمایه جذب شده:

  101,000 تومان

 • وضعیت:

  اکنون باز

 • محل صرف سرمایه دریافتی در چه بخش هایی می باشد؟:

  لیمو هم‌اکنون در میانه‌ی راه فرآیند تطابق محصول-بازار قرار دارد. در این مرحله از کار تلاش تیم لیمو این است که با مشتریان اولیه خود به قراردادهای مالی رسیده و در این مسیر توسعه این نرم‌افزار را ادامه دهد و تطابق‌ محصول-بازار را کامل کند. بنابراین بخش اصلی صرف سرمایه در توسعه کسب و کار حول جذب مشتریان نخستین، پشتیبانی‌های مورد نیاز برای این مشتریان و ادامه توسعه محصول مطابق با نیازهای آن‌ها و افزودن پلتفرم‌های بیشتر خواهد بود. هم‌چنین از آن‌جایی که شهود دقیق از اندازه بازار این محصول وجود ندارد، یکی از ماموریت‌های جدی تیم لیمو در این مرحله اجرای آزمون‌های فروش و بازاریابی برای دقیق کردن تخمین‌های اندازه بازار، ضرایب تبدیل کانال‌های بازاریابی و محدودتر کردن بازارهای هدف خواهد بود تا این تیم در دور بعدی کار خود برای ورود عمومی و گسترده به بازارهای هدف آماده گردد و بخشی از سرمایه‌ی جذب شده نیز در این فرآیند صرف خواهد شد.

 • برای چه مدت زمان نیاز به سرمایه دارید؟

  6 تا 12 ماه

 • زمانی که نیاز به تامین سرمایه دارید؟

  کمتر از یک ماه آینده

 • تعداد پرسنل:

  8 نفر

 • تعداد بنیانگذاران:

  3 نفر

 • فایل ارائه استارت آپ:


 • فایل مالی استارت آپ:

  --

گالری

listing image

لیست سوالات متداول

چطور می توانم در این کسب و کار سرمایه گذاری نمایم؟

کافیست دکمه سرمایه گذاری در کسب و کار را انتخاب نمایید و در فرمی که بعنوان سرمایه گذاری باز می شود، میزان سرمایه گذاری خود را به تومان وارد نموده و پس از تکمیل اطلاعات شخصی خود و مطالعه قوانین سرمایه گذاری، شیوه پرداخت را انتخاب و سرمایه گذاری خود را نهایی نمایید. در پایان به شما گواهی سرمایه گذاری الکترونیکی ارائه می گردد.

چگونه می توانم اطلاعات بیشتری از این کسب و کار دریافت نمایم؟

شرایط سرمایه گذاری در یک کسب و کار چگونه است؟

اطلاعات استارت آپ

بنیانگذار/ هم بنیانگذار: